Zasady ogólne

 1. Inicjatywa "Stacja Konstelacja" odbywa się na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego w roku akademickim 2018/2019 (siódma edycja).
 2. W jej ramach skorzystać można z indywidualnego spotkania z osobą dyżurującą (psychologiem/psychiatrą) i porozmawiać o problemach wpływających na studiowanie lub pracę na uczelni. Spotkania te mają charakter wyłącznie rozmowy wspierającej uczestnika w poradzeniu sobie z problemami, tak więc w tej sytuacji zarówno psycholog, jak i psychiatra oferują podobny rodzaj pomocy.
 3. Inicjatywa "Stacja Konstelacja" nie oferuje żadnej formy leczenia psychiatrycznego.
 4. Uczestnictwo w "Stacji Konstelacja" jest bezpłatne. Koszty realizacji tej inicjatywy pokrywają jednostki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
 5. Obsługę administracyjną prowadzi Dział ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego (dalej DON UJ) z siedzibą przy al. Mickiewicza 9a/410 w Krakowie. Dane kontaktowe do osób odpowiedzialnych za harmonogram i organizację spotkań z osobą dyżurującą znajdują się tutaj.

Zasady uczestnictwa

 1. Na spotkania mogą zgłaszać się studenci, doktoranci lub pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy wyrażą taką chęć w rozmowie telefonicznej z wyznaczonym pracownikiem DON UJ lub poprzez rejestrację za pomocą formularza obsługiwanego przez DON UJ.
 2. W trakcie zgłaszania się do udziału w inicjatywie konieczne jest podanie następujących danych: numeru telefonu oraz statusu (student/pracownik). Przedstawić można się za pomocą pseudonimu lub podając imię.
 3. Ostateczny termin spotkania będzie odpowiednio wcześnie potwierdzany drogą elektroniczną i/lub telefonicznie przez wyznaczonego pracownika DON UJ w oparciu o dane kontaktowe podane w formularzu rejestracyjnym.
 4. Uczestnik zobowiązany jest do przedstawienia osobie dyżurującej dowolnego dokumentu potwierdzającego status studenta/doktoranta lub pracownika UJ. Informacje pochodzące z tych dokumentów nie podlegają rejestracji.
 5. Uczestnik nie musi posiadać żadnej dokumentacji medycznej potwierdzającej trudności w obszarze zdrowia psychicznego, aby wziąć udział w spotkaniu w ramach Stacji Konstelacja.
 6. Dane osobowe przetwarzane będą w celu udziału w danej edycji inicjatywy Stacja Konstelacja na podstawie wyrażonej przez uczestnika zgody. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do udziału w inicjatywie.
 7. Spotkanie w ramach "Stacji Konstelacja" ma charakter wyłącznie rozmowy wskazującej uczestnikowi możliwości dalszej pomocy w celu rozwiązania problemu, jeśli okaże się, że taka pomoc jest potrzebna.
 8. Osoba dyżurująca nie przepisuje leków, nie wydaje zaświadczeń/opinii na temat stanu zdrowia, ani skierowań na specjalistyczne leczenie.
 9. Osoba dyżurująca decyduje o długości trwania spotkania (trwa ono zwykle nie dłużej niż 30 minut).
 10. Uczestnik zobowiązany jest:
  1. do punktualnego zgłaszania się na ustalony termin spotkania,
  2. bezzwłocznego poinformowania wyznaczonego pracownika DON UJ o rezygnacji z udziału w spotkaniu.
 11. Spotkanie odwołać można najpóźniej na dzień roboczy przed planowanym spotkaniem (tj. pn-pt) w godzinach 9.00 - 16.00:
  1. elektronicznie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.;
  2. telefonicznie w DON UJ pod numerem telefonu: 12 663 43 50.
 12. Nieodwołanie spotkania w odpowiednim terminie wiązać się będzie z niemożnością ponownego skorzystania z oferty inicjatywy Stacja Konstelacja.