Zasady ogólne

1. Inicjatywa "Stacja Konstelacja" odbywa się na terenie Uniwersytetu Jagiellońskiego w roku akademickim 2017/2018 (VI edycja).
2. W jej ramach skorzystać można z indywidualnego spotkania z psychologiem lub psychiatrą i porozmawiać o problemach wpływających na studiowanie lub pracę na uczelni. Spotkania te mają charakter wyłącznie rozmowy wspierającej uczestnika w poradzeniu sobie z problemami, tak więc w tej sytuacji zarówno psycholog jak i psychiatra oferują podobny rodzaj pomocy.
3. Inicjatywa „Stacja Konstelacja” nie oferuje żadnej formy leczenia psychiatrycznego.
4. Uczestnictwo w „Stacji Konstelacja” jest bezpłatne. Koszty realizacji tej inicjatywy pokrywają jednostki Uniwersytetu Jagiellońskiego.
5. Obsługę administracyjną prowadzi Dział ds. Osób Niepełnosprawnych Uniwersytetu Jagiellońskiego (dalej DON UJ) z siedzibą przy al. Mickiewicza 9a/410 w Krakowie. Dane kontaktowe do osób odpowiedzialnych za harmonogram i organizację spotkań z psychologiem lub psychiatrą znajdują się tutaj.

Zasady uczestnictwa 

1. Na spotkania mogą zgłaszać się studenci, doktoranci lub pracownicy Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy wyrażą taką chęć w rozmowie telefonicznej z wyznaczonym pracownikiem DON UJ lub poprzez rejestrację za pomocą formularza obsługiwanego przez DON UJ.
2. W trakcie zgłaszania się do udziału w inicjatywie konieczne jest podanie następujących danych: numeru telefonu oraz statusu (student/pracownik). Przedstawić można się za pomocą pseudonimu lub podając imię i nazwisko.
3. Ostateczny termin spotkania będzie odpowiednio wcześnie potwierdzany drogą elektroniczną i/lub telefonicznie przez wyznaczonego pracownika DON UJ w oparciu o dane kontaktowe podane w formularzu rejestracyjnym.
4. Uczestnik zobowiązany jest do przedstawienia psychologowi lub psychiatrze dowolnego dokumentu potwierdzającego status studenta, doktoranta lub pracownika UJ. Informacje pochodzące z tych dokumentów nie będą podlegać rejestracji.
5. Uczestnik nie musi posiadać żadnej dokumentacji medycznej potwierdzającej trudności w obszarze zdrowia psychicznego. Osoba, która taką dokumentację posiada nie musi jej okazywać w związku z uczestnictwem w spotkaniu w ramach inicjatywy "Stacja Konstelacja".
6. Dane podane w trakcie rejestracji do udziału w inicjatywie będą przetwarzane wyłącznie na potrzeby raportu z realizacji inicjatywy „Stacja Konstelacja” zawierającego wnioski i rekomendacje działań na rzecz profilaktyki zdrowia psychicznego w uczelni.
7. Spotkanie w ramach „Stacji Konstelacja”  ma charakter wyłącznie rozmowy wskazującej uczestnikowi możliwości dalszej pomocy w celu rozwiązania problemu, jeśli okaże się, że taka pomoc jest potrzebna.
8. Lekarz dyżurujący nie przepisuje leków. Osoba dyżurująca nie wydaje zaświadczeń/opinii na temat stanu zdrowia, ani skierowań na specjalistyczne leczenie.
9. Psycholog/psychiatra decyduje o długości trwania spotkania (trwa ono zwykle niedłużej niż 30 minut). 
10. Uczestnik zobowiązany jest:
a) do punktualnego zgłaszania się na ustalony termin spotkania,
b) bezzwłocznego poinformowania wyznaczonego pracownika DON UJ o rezygnacji z udziału w spotkaniu.
11. Spotkanie odwołać można najpóźniej na dzień roboczy przed planowanym spotkaniem (tj. pn-pt) w godzinach 9.00 - 16.00: 
a) elektronicznie na Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. ;
b) telefonicznie w DON UJ pod numerem telefonu: 12 663 43 50.
12. Nieodwołanie spotkania w odpowiednim terminie wiązać się będzie z niemożnością ponownego skorzystania z oferty inicjatywy Stacja Konstelacja. 
13. Wyrażenie chęci uczestniczenia w spotkaniu oznacza akceptację opisanych powyżej zasad uczestnictwa w inicjatywie „Stacja Konstelacja”.